REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO EKOKOZIOLEK.PL

 

§ 1 [Definicje]

Terminy użyte w niniejszym regulaminie posiadają następujące znaczenie:

 1. Dni robocze – dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni wolnych od pracy na mocy odpowiednich przepisów prawa.
 2. Klient – nabywający produkty lub usługi od Soul-Farm Sklepy Sp. z o.o. korzystając z Sklepu internetowego Ekokoziolek.pl.
 3. Konsument – Klient będący pełnoletnią osobą fizyczną, nabywający towary lub usługi w ramach Sklepu internetowego  Ekokoziolek.pl na potrzeby niezwiązane bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową.
 4. Przedsiębiorca – Klient nie będący Konsumentem.
 5. Ekokoziolek Soul-Farm Sklepy Sp. z o.o. – Przedsiębiorca Soul-Farm Sklepy Sp. z o.o., ul. Piłsudskiego 27, 43-300 Bielsko-Biała, NIP 937-273-60-44, REGON: 389232230.
 6. Użytkownik – Klient posiadający konto w Sklepie internetowym Ekokoziolek.pl.
 7. Sklep internetowy Ekokoziolek.pl – prowadzony przez Soul-Farm Sklepy Sp. z o.o. sklep internetowy pod adresem www.ekokoziolek.pl 

 

§ 2 [Zakres świadczonych usług]

 1. Sklep internetowy Ekokoziolek.pl oferuje swoim Klientom gotowe, pełnowartościowe produkty bez wad oraz ich dostawę w granicach określonych w zamieszczonej ofercie.
 2. Sklep internetowy Ekokoziolek.pl nie oferuje dostawy fizycznych produktów do miejsc położnych poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
 3. Złożenie zamówienia nie wymaga posiadania konta Użytkownika.

 

§ 3 [Wymogi techniczne]

Korzystanie z Sklepu internetowego Soul-Farm wymaga urządzenia z dostępem do Internetu oraz przeglądarki internetowej, a w przypadku korzystania z konta Użytkownika również zaakceptowania plików cookies niezbędnych do obsługi konta.

 

§ 4 [Ceny produktów]

Niniejszy regulamin określa zasady zamawiania oraz nabywania produktów lub usług przez Klienta w ramach Sklepu internetowego Soul-Farm.

 1. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i są cenami brutto (zawierają podatek VAT).
 2. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili potwierdzenia przez Klienta zamówienia.
 3. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach Sklepu, bądź wprowadzania w nich zmian.
 4. Do każdego zamówienia dołączany jest paragon. Faktura VAT jest wystawiana na życzenie Klienta.

 

§ 5 [Składanie zamówienia]

 1. Do dokonania zakupu w Sklepie nie jest konieczna rejestracja ani zgoda na wykorzystanie danych osobowych. W takich przypadkach należy skontaktować się z nami e-mailem lub telefonicznie.
 2. Zamówienia są przyjmowane przez: Stronę internetową http://www.ekokoziolek.pl/ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefonicznie: 324578527
 3. Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie lub e-mailem w terminie 24 godzin od złożenia zamówienia.
 4. Realizacja zamówienia rozpoczyna się w chwili dotarcia przelewu/płatności opłacającego zamówienie na konto Sklepu ekokoziolek.pl. Wyjątkiem jest przesyłka za pobraniem, która realizowana jest w ciągu 24 godzin (uwzględniając tylko dni robocze) od momentu złożenia zamówienia.
 5. Każde zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin (uwzględniając tylko dni robocze), lub jeśli jest to z przyczyn zewnętrznych niemożliwe, informujemy Klienta e-mailem.
 6. Przyczyny zewnętrzne dotyczą niespodziewanie dużej liczby zamówień do obsłużenia, sezonów urlopowych, chorób personelu nie pozwalających na szybką realizację zamówienia lub inne nieprzewidziane.
 7. Klient może śledzić status zamówienia w Panelu Klienta. O każdej zmianie statusu Klient jest powiadamiany e-mailem.
 8. Klient nie może anulować ani wycofać zamówienia, które już zostało wysłane.

 

§ 6 [Płatności]

 1. Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki, chyba że złożone zamówienie odpowiada warunkom wysyłki darmowej.
 2. Stawka za przesyłkę jest doliczana automatycznie do ceny produktu w formularzu zamówieniowym lub przez firmę podczas zamówienia poza systemem Sklepu ekokoziolek.pl
 3. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób.
 4. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary: płatność "za pobraniem" zgodnie z regulaminami przewoźników, przelewem bankowym na konto Sklepu: ING Bank Śląski PL 90 1050 1070 1000 0090 3250 4244 lub przy pomocy serwisu PAYU dostępnego w naszym Sklepie
 5. Przesyłki zagraniczne mogą być opłacane tylko przelewem.

 

§ 7 [Zwrot towaru]

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym Sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany, ani nie został w żaden sposób zniszczony i znajduje się w oryginalnym opakowaniu.
 2. Zamówienia na produkty sprowadzane zza granicy (czas realizacji 14 dni) są „zamówieniami specjalnymi” i nie podlegają temu prawu, jednak każda reklamacja rozpatrywana jest indywidualnie.
 3. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymanym wraz z nim paragonem. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

 

§ 8 [Reklamacje]

 1. Wszystkie towary dostępne w Sklepie objęte są gwarancją producenta.
 2. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien odesłać go wybranym przez siebie przewoźnikiem na adres Sklepu Ekokoziołek: ul. Plebiscytowa 20, 44-280 Rydułtowy
 3. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 4. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego Sklep zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji.
 5. Do odsyłanego towaru należy dołączyć paragon oraz informację o wadzie produktu.
 6. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych od ich wpłynięcia.
 7. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), Sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w Sklepie towary do wyboru.
 8. Reklamacje dotyczące terminu dostawy do Klienta są przyjmowane po upływie 14 dni od daty nadania przez Sklep ekokoziolek.pl. 
 9. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego.

 

Polityka Prywatności – Ekokoziołek.pl

 

Podanie powyższych danych jest dobrowolne. Dopuszcza się również dokonanie zakupu w Sklepie poprzez kontakt mailowy bez wcześniejszej rejestracji w Witrynie. Każdemu Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawiania. W celu realizacji tego uprawnienia prosimy o korzystanie z opcji w ramach swojego konta lub kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dane gromadzone podczas rejestracji lub zakupu są wykorzystywane do prawidłowej realizacji zamówień, a także do śledzenia statusu zamówienia i dokonywania w nim zmian na życzenie Użytkownika, zanim zostanie wysłane. Klienci zachowują prawo do wglądu, poprawy oraz usunięcia swoich danych z bazy adresowej po zrealizowaniu zamówienia. Czynności tych dokonać można z poziomu strony internetowej sklepu po zalogowaniu lub też poprzez kontakt z obsługą sklepu. Sklep Internetowy za zgodą Użytkownika może wykorzystać podane powyżej informacje do przesyłania informacji o produktach, usługach, ofertach i możliwości otrzymywania newslettera. W przypadkach, gdy informacje te przekazywane będą drogą elektroniczną, będą one wysyłane wyłącznie w przypadku, gdy została wyrażona zgoda na otrzymywanie ich w takiej formie.

W przypadku niektórych form płatności, dane Użytkowników mogą być przekazane firmom pośredniczącym w transakcjach płatniczych, w celach realizacji zamówienia i dostarczenia przesyłki. Firmy te nie wykorzystują danych Klientów w żaden inny sposób. Ponadto, podane przez Użytkownika informacje mogą zostać udostępnione właściwym organom władzy publicznej, jeżeli wymagają tego obowiązujące przepisy prawa. Sklep Internetowy dokłada wszelkich możliwych starań, aby zabezpieczyć dane Użytkowników i ochronić je przez działaniami osób trzecich. Starania te mogą okazać się niewystarczające w przypadku nie zachowania zasad bezpieczeństwa. W szczególności Użytkownik powinien zachować w poufności login i hasło do Witryny i nie udostępniać ich osobom trzecim. Sklep Internetowy nie będzie zwracał się o ich podanie, z wyjątkiem sytuacji logowania się do Witryny. W celu uniemożliwienia korzystania z konta osobom nieuprawnionym należy wylogować się po zakończeniu korzystania z Witryny. Istnieje możliwość podglądu i edycji danych w każdym czasie, po zalogowaniu się do Witryny z użyciem loginu oraz hasła. W sytuacji utracenia hasła lub w przypadku wystąpienia innych problemów z logowaniem, prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Podmiot zbierający dane: Soul-Farm Sklepy Sp. z o. o., 43-300 Bielsko-Biała, ul. Piłsudskiego 27, NIP: 937-273-60-44, REGON: 389232230. Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie. Pytania i zastrzeżenia dotyczące ochrony prywatności prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.