Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania danych osobowych pozyskanych od Użytkowników przez Sklep Internetowy ekokoziolek.pl, prowadzony pod adresem www.ekokoziolek.pl (dalej zwany Witryną) przez Ekokoziołek Joanna Maria Woźnica, z siedzibą w Rydułtowach, ul. Plebiscytowa 20 (dalej zwanego Sklepem Internetowym).Sklep Internetowy dokłada wszelkich starań w celu poszanowania prywatności Użytkowników i ochrony informacji osobowych udzielonych podczas korzystania z Witryny i dokonywania zakupów w ramach Sklepu oraz podejmuje wszelkie niezbędne w tym celu działania. W czasie wizyty w Witrynie, automatycznie gromadzone są informacje dotyczące przeglądarki odwiedzającego, adresu IP komputera, typu systemu operacyjnego, czasie wizyty, liczbie obejrzanych stron oraz w jaki sposób do nas trafił. Informacje te nie są łączone z danymi osobowymi subskrybentów, dzięki czemu internauci pozostają anonimowi. Dane statystyczne o ruchu Użytkowników i korzystaniu przez nich z poszczególnych obszarów serwisu czerpane są również z plików "cookies" (ciasteczek), zapisywanych przez serwer na dyskach twardych odwiedzających. Dane te są zbierane przez zewnętrzne, powszechnie wykorzystywane na rynku systemy internetowe do gromadzenia statystyk odwiedzin stron internetowych. Sklep Internetowy gromadzi następujące dane osobowe za pośrednictwem Witryny oraz innych form komunikacji, w przypadku dokonywania zakupów i procesu rejestracji w Witrynie:

  • nazwisko i imię (nazwa firmy),
  • adres zameldowania na pobyt stały, adres do korespondencji, jeżeli jest inny niż adres zameldowania,
  • adres poczty elektronicznej,
  • numer telefonu.

 

Podanie powyższych danych jest dobrowolne. Dopuszcza się również dokonanie zakupu w Sklepie poprzez kontakt mailowy bez wcześniejszej rejestracji w Witrynie. Każdemu Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich poprawiania. W celu realizacji tego uprawnienia prosimy o korzystanie z opcji w ramach swojego konta lub kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dane gromadzone podczas rejestracji lub zakupu są wykorzystywane do prawidłowej realizacji zamówień, a także do śledzenia statusu zamówienia i dokonywania w nim zmian na życzenie Użytkownika, zanim zostanie wysłane. Klienci zachowują prawo do wglądu, poprawy oraz usunięcia swoich danych z bazy adresowej po zrealizowaniu zamówienia. Czynności tych dokonać można z poziomu strony internetowej sklepu po zalogowaniu lub też poprzez kontakt z obsługą sklepu. Sklep Internetowy za zgodą Użytkownika może wykorzystać podane powyżej informacje do przesyłania informacji o produktach, usługach, ofertach i możliwości otrzymywania newslettera. W przypadkach, gdy informacje te przekazywane będą drogą elektroniczną, będą one wysyłane wyłącznie w przypadku, gdy została wyrażona zgoda na otrzymywanie ich w takiej formie.

W przypadku niektórych form płatności, dane Użytkowników mogą być przekazane firmom pośredniczącym w transakcjach płatniczych, w celach realizacji zamówienia i dostarczenia przesyłki. Firmy te nie wykorzystują danych Klientów w żaden inny sposób. Ponadto, podane przez Użytkownika informacje mogą zostać udostępnione właściwym organom władzy publicznej, jeżeli wymagają tego obowiązujące przepisy prawa. Sklep Internetowy dokłada wszelkich możliwych starań, aby zabezpieczyć dane Użytkowników i ochronić je przez działaniami osób trzecich. Starania te mogą okazać się niewystarczające w przypadku nie zachowania zasad bezpieczeństwa. W szczególności Użytkownik powinien zachować w poufności login i hasło do Witryny i nie udostępniać ich osobom trzecim. Sklep Internetowy nie będzie zwracał się o ich podanie, z wyjątkiem sytuacji logowania się do Witryny. W celu uniemożliwienia korzystania z konta osobom nieuprawnionym należy wylogować się po zakończeniu korzystania z Witryny. Istnieje możliwość podglądu i edycji danych w każdym czasie, po zalogowaniu się do Witryny z użyciem loginu oraz hasła. W sytuacji utracenia hasła lub w przypadku wystąpienia innych problemów z logowaniem, prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Podmiot zbierający dane: Sklep Ekokoziołek Joanna Maria Woźnica, 44-280 Rydułtowy, ul. Plebiscytowa 20. Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności poprzez opublikowanie nowej polityki prywatności na tej stronie. Pytania i zastrzeżenia dotyczące ochrony prywatności prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.