Boraks, Borax 1000g, Soul-Farm

17,00 zł
Tylko 3 w magazynie
SKU: 5902706730999
Boraks rewelacyjnie sprawdza się do sprzątania w duchu eko i less waste! Z jego użyciem możesz tworzyć własne proszki do prania, mleczka do mycia powierzchni i proszki do mycia naczyń.
(17,00 zł/kg)

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł - sprawdź metody dostawy

Bezpieczeństwo zakupów - jak dbamy o Twoje dane?

Możliwość zwrotu i wymiany - poznaj zasady

Pomoc w zakupach? Zadzwoń 32 457 85 27

Odbiór osobisty w Rybniku lub Rydułtowach

 Produkt chemiczny

BORAKS, Borax, Czteroboran sodu dziesięciowodny 1000g, SOUL-FARM

 

Boraks to nieorganiczny związek chemiczny, stanowi sól sodową kwasu borowego. Występuje w przyrodzie jako minerał pod nazwą boraks rodzimy. Jest szeroko stosowany w wielu gałęziach przemysłu - ceramice, kowalstwie, jako związek ułatwiający lutowanie lub przy produkcji szkła. Jego najważniejszymi właściwościami jest działanie odkażające i bakteriobójcze, przez co boraks doskonale nadaje się do sprzątania domu. Dzięki niemu łatwo można zrezygnować z standardowych, drażniących detergentów. Żyjesz w duchu zero/less waste i dbasz o swój ślad węglowy? Zrezygnuj z standardowych środków myjących i twórz własne, bardziej ekologiczne rozwiązania! Łącz boraks z sodą oczyszczoną, olejkami eterycznymi i kwaskiem cytrynowym w celu zwiększenia jego mocy odkażającej i czyszczącej. 

 

Składniki Boraks, Soul-Farm:

Czteroboran sodu dziesięciowodny 

 

Wzór chemiczny: Na2B4O7*10H2O

Produkt niespożywczy: Konwencjonalny

Stopień czystości: min. 99,9%

 

Jak używać boraksu do sprzątania?

 

Wybielacz do prania i usuwania plam (np. po winie, herbacie, kawie) 

Moczenie-proporcja-jedna czubata łyżka stołowa Boraksu na cztery litry wody.  Dokładnie rozmieszać.  Moczyć ok. 30 minut. 

Pranie

Boraks jest doskonałym i bezpiecznym środkiem do prania kolorowych ubrań. Wystarczy dodać do używanego proszku do prania pół szklanki Boraksu i wsypać do pralki. 

Środek czyszczący wanny, toalety, kafle łazienkowe, zlewy.

Zmieszać Boraks z wodą w celu uzyskania gęstej pasty.  Posmarować / czyścić pastą zanieczyszczone miejsca i pozostawić na 15-ście minut.  Zeskrobać po upływie czasu i spłukać gorącą wodą.  Muszla toaletowa-wsypać pół szklanki Boraksu i pozostawić na minimum jedną godzinę.  Wyszorować muszlę szczotką toaletową i spłukać.   

Dobrze sprawdzi się także jako preparat na mrówki, karaluchy, pchły i inne insekty.

 

Czteroboran sodu dziesięciowodny należy stosować dopiero po zapoznaniu się ze wszystkimi środkami ostrożności. Stosować należy odpowiednią odzież ochronną i unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą. Ręce ochraniać rękawicami, osłaniać twarz, nie wdychać, nie spożywać. W przypadku dostania się do oczu, należy ostrożnie przepłukać przez kilka minut wodą, jeśli osoba stosuje soczewki, należy je ostrożnie usunąć i kontynuować przemywanie. Po bezpośrednim kontakcie (w przypadku dostania się do nosa, dróg oddechowych lub przewodu pokarmowego) należy zasięgnąć porady lekarza. Boraks działa drażniąco na oczy, wpływa szkodliwie na płodność, dziecko w łonie matki. Produkt do użytku zawodowego przechowywać w zamknięciu z dala od dzieci. 

Należy uważać, aby nierozcieńczony boraks nie wszedł w kontakt z oczami, otwartymi ranami i skaleczeniami.

Zagrożenia: H315 Działa drażniąco na oczy P264 Dokładnie umyć ręce po umyciu P280 Stosować rękawice ochronne/ochronę oczu/ochronę twarzy

P305+P315+P338 W przypadku dostania się do oczu: ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli można je łatwo usunąć. Nadal płukać wodą.

P337+P313 W przypadku utrzymania się działania drażniącego, zgłosić się do lekarza.

MASA NETTO: 1000g

NR PARTII: ZAWSZE NA OPAKOWANIU

NAJLEPIEJ ZUŻYĆ PRZED: DATA ZAWSZE NA OPAKOWANIU

KRAJ POCHODZENIA: TURCJA

 

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu. Używać zgodnie z przeznaczeniem.

 

Producent:

Soul-Farm Maciej Foszcz,
ul. Piłsudskiego 27,
43-300 Bielsko-Biała

 

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj