Fitostill krople do oczu 10szt, Aboca

0 Ocena
33,90 zł
W magazynie
SKU: 8032472009528
Fitostill Plus w praktycznych, sterylnych fiolkach jednodawkowych są specjalnym środkiem wspomagającym ochronę i leczenie zaczerwienionych i zmęczonych oczu.
(6780,00 zł/l)

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł - sprawdź metody dostawy

Bezpieczeństwo zakupów - jak dbamy o Twoje dane?

Możliwość zwrotu i wymiany - poznaj zasady

Pomoc w zakupach? Zadzwoń 32 457 85 27

Odbiór osobisty w Rybniku lub Rydułtowach

Wyrób medyczny

FITOSTILL PLUS krople do oczu 10 fiolek, ABOCA
Środek o działaniu ochronnym, natłuszczającym i kojącym do podrażnionych oczu

 

Fitostill Plus w praktycznych, sterylnych fiolkach jednodawkowych są specjalnym środkiem wspomagającym ochronę i leczenie zaczerwienionych i zmęczonych oczu. Tworząc ochronny film, utrzymują odpowiednie nawilżenie i pozwalają odnowić naturalną funkcję natłuszczającą „filmu łzowego” oka.

 

Składniki kropli Fitostill Plus nadają im poniższe działanie:

  • ochronne i natłuszczające, dzięki obecności soli sodowej kwasu hialuronowego, który zapobiega i leczy dolegliwości związane z zespołem suchego oka (nieprzyjemne wrażenie pieczenia w wyniku zwiększonego tarcia między powieką a powierzchnią oka, spowodowanego zarówno przyczynami fizjologicznymi, jak i czynnikami zewnętrznymi);
  • ochronne i nawilżające, dzięki składnikom polisacharydowym obecnym w Liguflos (liofilizowanym ekstrakcie z kwiatów języczkowych rumianku), które razem z destylatem z rumianku tworzą strukturę molekularną zatrzymującą wodę; zwilżające, dzięki glicerynie roślinnej, która poprawia zdolność kropli do zwilżania powierzchni oka w jednorodny i długotrwały sposób.

Synergia działania składników Fitostill Plus zapewnia efekt kojący. Krople mogą być stosowane zarówno w celu łagodzenia dolegliwości oka, jak i zapobiegania im.

Krople są szczególnie polecane osobom, które cierpią na suchość oka (niewystarczające łzawienie) oraz w przypadku zmęczenia i zaczerwienienia oczu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi, zarówno bezpośrednimi (pyły atmosferyczne, pyłki, niedostateczna wilgotność powietrza, wiatr, zasolenie, niska temperatura, intensywne promieniowanie słoneczne, używanie soczewek kontaktowych), jak i pośrednimi (praca przy komputerze, oglądanie telewizji, przedłużające się czytanie, prowadzenie samochodu).

Krople do oczu Fitostill Plus są zalecane również do częstego stosowania, kilka razy dziennie. Mogą być używane przez osoby noszące szkła kontaktowe, również kiedy szkła są założone. Krople do oczu Fitostill Plus są dostępne w sterylnych fiolkach jednodawkowych.

Nie zawierają konserwantów i barwników. Lekkie zabarwienie kropli jest spowodowane obecnością składnika roślinnego Liguflos.

 

Składniki kropli Fitostill, Aboca:

Główne składniki:
sól sodowa kwasu hialuronowego, Liguflos (liofilizowany ekstrakt z kwiatów języczkowych rumianku), destylat z kwiatów rumianku, gliceryna roślinna.

Pozostałe składniki:
cytrynian sodu trójzasadowy dwuwodny, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy, woda do iniekcji q.s. do 100.

 

Wskazania do stosowania kropli Fitostill, Aboca:

Krople Fitostill Plus są przydatne w kojeniu i zapobieganiu stanom podrażnienia oczu, w zmniejszaniu uczucia pieczenia, spowodowanego czynnikami zewnętrznymi i dłuższym wysiłkiem wzrokowym, oraz w przypadku zaczerwienionych oczu. Są szczególnie wskazane dla osób, które cierpią na zespół suchego oka (zmniejszona jakość i ilość produkcji cieczy łzowej). 

 

Zalecany sposób użycia kropli Fitostill, Aboca:

Zaleca się wkrapiać 2-3 krople do każdego oka od jednego do trzech razy dziennie. Fiolka jednodawkowa może zostać ponownie zamknięta po otwarciu. Należy ją zużyć w ciągu 12 godzin. System zamykania fiolki jednodawkowej został opatentowany i zapobiega przypadkowemu otwarciu.

W celu prawidłowego korzystania z produktu należy stosować się do poniższych instrukcji: otworzyć fiolkę jednodawkową, obracając zatyczkę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wkroplić produkt, naciskając lekko na fiolkę jednodawkową, w celu zamknięcia fiolki jednodawkowej obrócić zatyczkę i nałożyć ją na fiolkę odwrotną stroną, dokładnie dociskając,

Krople do oczu Fitostill Plus mogą być stosowane przez osoby korzystające ze szkieł kontaktowych, również wtedy, gdy szkła są założone, krople do oczu Fitostill Plus są zalecane również do częstego stosowania, kilka razy dziennie. Każde opakowanie produktu we fiolkach jednodawkowych powinno być używane przez tylko jedną osobę.

 

Środki ostrożności:

Produkt przeznaczony wyłącznie do oczu. Podczas aplikacji nie dotykać oka ani żadnej innej powierzchni końcówką fiolki. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na jeden lub kilka składników. W przypadku pojawienia się niepożądanych objawów w czasie korzystania z produktu należy zaprzestać jego stosowania i skonsultować się z lekarzem. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła; chronić przed światłem. Przechowywać z dala od dzieci. Data ważności odnosi się do nienaruszonego i prawidłowo przechowywanego produktu. Po otworzeniu aluminiowej torebki, przydatność do użycia środka przechowywanego w chłodnym i suchym miejscu wynosi 24 miesięcy. Okres ten nie może jednakże przekraczać daty ważności produktu w nienaruszonym opakowaniu. Zawartość opakowania należy przechowywać wraz z samym opakowaniem i ulotką informacyjną, tak aby być w posiadaniu wszystkich informacji niezbędnych do prawidłowego stosowania produktu.

 

Działania uboczne kropli Fitostill:

Krople do oczu Fitostill Plus są zwykle dobrze tolerowane. Nie są znane i nie przewiduje się żadnych działań ubocznych spowodowanych stosowaniem produktu. Krople zawierają wyłącznie substancje o udowodnionym bezpieczeństwie, które pozwalają na jego długotrwałe stosowanie.

 

Opakowanie:

10 zamykanych fiolek jednodawkowych o poj. 0,5 ml.

 

Charakterystyka głównych składników

LIGUFLOS: Liofilizowany ekstrakt z żeńskich kwiatów języczkowych rumianku Badania nad charakterystyką biochemiczną koszyczków rumianku wykazały, że języczki, nazywane potocznie „płatkami”, są szczególnie bogate w składniki polisacharydowe, w ilości większej niż cały koszyczek. Ponieważ to właśnie polisacharydy są głównymi substancjami odpowiadającymi za działanie nawilżające i łagodzące, firma Aboca opracowała innowacyjny procesu produkcji, pozwalający uzyskać Liguflos. Świeże kwiaty, zaraz po zebraniu z pól uprawnych firmy Aboca, są suszone, a następnie sortowane tak, aby uzyskać same języczki. Języczki zostają poddane ekstrakcji i liofilizacji w celu maksymalnego skoncentrowania jak największej ilości substancji czynnych.

DESTYLAT Z RUMIANKU: Destylaty, zwane także hydrolatami, otrzymuje się w procesie destylacji z parą wodną świeżych roślin: jest to woda destylacyjna, która oddziela się od roślinnego olejku eterycznego. Uzyskiwany ze świeżych kwiatów destylat z rumianku jest filtrowany w celu oczyszczenia. Stosuje się go ze względu na jego właściwości nawilżające; dodatkowo wpływa on również na działanie odświeżające produktu.

KWAS HIALURONOWY W POSTACI SOLI SODOWEJ: To związek obecny w tkance łącznej skóry, stawów i ciele szklistym oka. Podstawową właściwością tej substancji jest tworzenie rusztowania molekularnego o wysokiej zdolności nawilżającej i natłuszczającej. W przypadku skóry utrzymuje ona napięcie i plastyczność tkanki podskórnej, w stawach umożliwia prawidłowy przesuw ruchomych części, w oku natomiast zmniejsza tarcie podczas mrugania.

GLICERYNA ROŚLINNA W czasie hydrolizy olei roślinnych otrzymuje się dwa składniki: kwasy tłuszczowe oraz glicerynę lub glicerol. Gliceryna posiada właściwości nawilżające i zwilżające, dzięki swojej silnej zdolności wiązania się z wodą i zatrzymywania jej na długo w komórkach, z którymi wchodzi w kontakt, ograniczając utratę przez nie wody.

 

Producent:

Aboca Polska

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj