Fitonasal Pediatric spray do nosa od 6msc - 125ml Aboca

33,50 zł
Brak w magazynie
SKU: 8032472015420
Niefarmakologiczny preparat służący do udrażniania nosa. Można go stosować powyżej 6. miesiąca życia.
(184,00 zł/l)
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 23,00 zł
2-3d.gif

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł - sprawdź metody dostawy

Bezpieczeństwo zakupów - jak dbamy o Twoje dane?

Możliwość zwrotu i wymiany - poznaj zasady

Pomoc w zakupach? Zadzwoń 32 457 85 27

Odbiór osobisty w Rybniku lub Rydułtowach

Wyrób medyczny

FITONASAL PEDIATRIC 125ml ABOCA

Fitonasal Pediatric to niefarmakologiczny preparat służący do udrażniania nosa. Opracowany specjalnie do odtykania nosa w przypadku niedrożności i podrażnienia jam nosowych spowodowanych objawami grypy, zwykłego przeziębienia, ostrym i przewlekłym alergicznym nieżytem nosa oraz ostrym i przewlekłym zapaleniem zatok. Wskazany jest również w przypadku kaszlu spowodowanego przeziębieniem. Można go stosować powyżej 6. miesiąca życia. 

 

Składniki preparatu Fitonasal Pediatric od Aboca:  

TANNISAL, woda, gliceryna roślinna, sok z cytryny, nahcolite (naturalny wodorowęglan sodu). 

  

Zalecany sposób użycia Fitonasal Pediatric od Aboca:

Stosowanie co najmniej 2 razy dziennie, rano i wieczorem, oraz w razie potrzeby.

  • Dzieci od 6. miesiąca do 1. roku życia: ułożyć dziecko na boku, następnie włożyć delikatnie końcówkę atomizera w nozdrzu i rozpylić spray. Tak samo postępować z drugim nozdrzem, układając dziecko na drugim boku.
  • Dzieci powyżej 1. roku życia: końcówkę atomizera należy umieścić w nozdrzu i lekko nacisnąć, trzymając przez kilka sekund. Następnie rozpylić do drugiego nozdrza.

 

Działanie:

Produkt działa dzięki składnikowi TANNISAL, kompleksowi molekularnemu tanin z oczaru wirginijskiego i halitu (soli wydobywanej ze złóż kopalin, nieprzetworzonej chemicznie), który współdziała z błoną śluzową, pełniąc różne funkcje:
1. Działanie udrażniające dzięki zbilansowanemu działaniu osmotycznemu, które ułatwia przenikanie wody z zablokowanych tkanek, nie podrażniając i nie wysuszając błony śluzowej.
2. Działanie ochronne, które normalizuje błonę śluzową nosa dzięki przyleganiu substancji czynnych i ich skutecznemu działaniu przeciwutleniającemu.

Dodatkowo, dzięki rozpylanemu strumieniowi o stałym przepływie, wykazuje głębokie działanie oczyszczające jam nosowych, usuwając nadmiar śluzu i znajdujące się w nim czynniki patogenne, podrażniające i alergizujące (wirusy, bakterie, dym, smog, pyłki, substancje podrażniające itp.).
To działanie jest szczególnie przydatne u niemowląt, które nie potrafią wydmuchać nosa, oraz u dzieci, które robią to w niewłaściwy sposób. Produkt nadaje się do długoterminowego stosowania – jest w 100% naturalny i nie zawiera konserwantów.

 

Ostrzeżenia:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

 

Producent:

Aboca Polska

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj