Galgant 35g

Array
14,50 zł
Rabat
Galgant posiada cytrynowy aromat. Zapachem i smakiem przypomina słodką musztardę czy imbir, ma jednak bardziej intensywny aromat oraz mocniejszy i ostrzejszy pieprzny smak.
Opis

Ekologiczny galgant mielony św. Hildegardy Bio marki Sonnentor.

Galgant, inaczej alpina lekarska wywodzi się z dżungli południowo-wschodniej Azji. Dziko rośnie w Malezji, natomiast plantacje znajdują się w Chinach, Tajlandii i Cejlonie (Sri Lanka).

Już jedna szczypta galgantu zaostrza smak potrawy.

Galgant posiada cytrynowy aromat. Zapachem i smakiem przypomina słodką musztardę czy imbir, ma jednak bardziej intensywny aromat oraz mocniejszy i ostrzejszy pieprzny smak. Galgantu mielonego Bio św. Hiledegardy można używać jako substytutu pieprzu lub jako zamiennika curry. Galgant mielony św. Hildegardy Bio pasuje do wołowiny, ryb, kartoflanki, zupy grochowej i fasolowej oraz tłustych sosów. Również potrawy indyjskie i azjatyckie smakują wspaniale, gdy doprawimy je galgantem.

Szczególnie smaczna jest mieszanka galgantu i miodu kwiatowego: 1 łyżeczkę galgantu mieszamy ze 100g miodu (słabsza mieszanka do stosowania przez dzieci), lub trzy łyżki stołowe mieszamy ze 100g miodu (mocniejsza mieszanka do stosowania przez dorosłych). Z galgantu można również sporządzić nalewkę, której przyjmowanie zalecane jest w niestrawności, bólach żołądka i jako specyfik pobudzający apetyt i ułatwiający trawienie.

Przechowywanie: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu

Masa netto: 35g

 

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Bestsellery

Nowości