Dla jednych czas odpoczynku i wymarzonego urlopu. Dla innych czas pracy na roli i żniw. Z owocem pracy rąk rolników stykamy się na co dzień. Czy to na śniadanie spożywając kanapki lub też ulubione płatki z mlekiem albo na obiad jedząc kasze. Ziarno zbóż, aby dojrzało potrzebuje żyznej gleby jak i sprzyjającej pogody. W ziarnie wyróżniamy trzy części: łuskę,czyli okrywę nasienną, bielmo i zarodek. Okrywa nasienna (łuska),zawiera duże ilości błonnika i składników mineralnych. 

Czytaj więcej...

Apteczka na wakacje powinna być poręczna, praktyczna, umożliwić doraźne rozwiązanie drobnych problemów, a zarazem pozwolić uniknąć tych poważniejszych. O wakacyjną apteczkę powinniśmy zadbać przed każdą podróżą. Zwłaszcza, gdy na urlop wybieramy się do odległych kurortów w tropikach. Trudno tam o dostępność sprawdzonego lekarza i znanych nam leków. Lepiej więc, warto pamiętać o najpotrzebniejszych podczas urlopu preparatach i środkach medycznych, które pomogą nam uchronić się przed nieprzewidzianymi dolegliwościami żołądkowymi, opanować ból głowy i gardła, pożegnać nagłe infekcje czy załagodzić swędzenie po ukąszeniu.

Czytaj więcej...

Kleszcze przenoszą boreliozę, ale oprócz niej istnieje około 20 innych chorób, określanych jako współinfekcje;       

Ukłucie kleszcza jest bardzo często bezbolesne, ponieważ wydziela on substancję znieczulającą skórę.

Kleszcz w postaci dojrzałej ma kilka milimetrów długości, jednak w postaci larwalnej, czy nimfy ma wielkość główki od szpilki. Zarówno postać dojrzała jak i nimfa czy larwa kleszcza przenoszą boreliozę i inne choroby odkleszczowe.

Czytaj więcej...

Św. Hildegarda uznawana jest za największą średniowieczną zielarkę znawczynie medycyny naturalnej. Podkreślała ścisły związek pomiędzy odpowiednim żywieniem a zdrowiem. Dieta orkiszowa jest jednym z najbardziej uniwersalnych planów żywieniowych. Na dietę orkiszową mogą przejść osoby chore, kobiety w ciąży jak również osoby, które chcą oczyścić swój organizm z toksyn oraz wyregulować jego pracę. Dzięki zaleceniom Św. Hildegardy człowiek może uniknąć wielu chorób i zapobiec ich powstaniu. Jednym z najważniejszych składników zalecanych w każdym posiłku jest orkisz.

Czytaj więcej...

Bestsellery

Nowości

Acerola_tabl._51406f881e99e
sale
35,00 zł
coligas
nowość
25,95 zł
Immunofort_kropl_50ffb3ef06f92
14,95 zł