Każdego dnia nasz organizm jest narażony na kontakt z wieloma toksynami. Pochodzą one przede wszystkim z tego, co zjadamy i czym oddychamy. Wiosenne słońce dodaje energii do działania, a my podpowiadamy jak oczyścić organizm, aby tych sił witalnych było jeszcze więcej. 

Szczególnie istotne znaczenie ma rozpad komórek tłuszczowych i uwalnianie z nich zdeponowanych tam wcześniej substancji odpadowych. Trzeba nadmienić, że nadmiernie rozwinięta tkanka tłuszczowa jest rodzajem wewnątrzustrojowego śmietnika. Stąd nagłe opróżnienie takiego śmietnika, na przykład podczas gwałtownego odchudzania, stwarzać może zagrożenie dla równowagi naszego organizmu.

Ta równowaga, czyli homeostaza jest niezbędnym elementem prawidłowej odnowy tkanek, a więc zdrowia i długowieczności. Zostaje ona zaburzona nie tylko wtedy, kiedy spożywamy substancje toksyczne, ale również wtedy, kiedy spożywamy więcej niż możemy wykorzystać, a więc jeżeli zjadamy za dużo. Niestety, większość oferowanej w sklepach żywności jest wysoko przetworzona, pełna substancji konserwujących, sztucznych aromatów i barwników, tzw. wzmacniaczy smaku i zapachu. Są to związki potencjalnie szkodliwe, które zwiększają wytwarzanie w komórkach wolnych rodników tlenowych. Z tego powodu bardzo popularne w ostatnim czasie jest szukanie różnych metod odtruwania, czyli detoksykacji i wydalania zanieczyszczeń z organizmu.


Detoksykacja to zespół reakcji biochemicznych, przekształcających toksyczne związki chemiczne w mniej groźne cząsteczki, które mogą być łatwo wydalone z komórki. Kluczowym narządem w procesach wewnątrzustrojowej detoksykacji jest wątroba. Przed rozpoczęciem oczyszczania organizmu warto ją wzmocnić i zregenerować. Ostropest plamisty jest rewelacyjnym środkiem wspomagającym pracę wątroby! Kłopoty z tym narządem powstają głównie na skutek błędów żywieniowych. Bardzo dobrze na pracę wątroby wpływa również karczoch (SOK Z KARCZOCHA, KAPSUŁKI Z KARCZOCHA).

Trzeba nadmienić, że mocz to również bardzo ważny element wydalania substancji odpadowych jest również, szczególnie tych o drobnej cząsteczce, powstałych w wyniku biochemicznych przemian detoksykacyjnych, które krążą w organizmie razem z krwią. Rola układu moczowego polega na zbieraniu ubocznych i ostatecznych produktów pochodzących z przemian biochemicznych i metabolicznych. Jego głównymi narządami są nerki, które wytwarzają mocz jako produkt filtracji krwi. Preparatami, które poprawiają funkcjonowanie tych narządów jest m.in. ERGYDETOX w formie kapsułek albo ERGYDRAINE w formie płynu, są to czyste wyciągi ziołowe. Podczas kuracji oczyszczających bardzo ważne jest wypijanie codziennie co najmniej 2 litrów wody niegazowanej. Można wprowadzić do swojej diety także naturalne soki: SOK Z ALOESU, SOK Z POKRZYWY, SOK Z ANANASA, SOK Z CZARNEJ RZEPY.

Kolejnym ważnym narządem w procesie detoksykacji są zdrowe jelita skolonizowane przez bakterie, które między innymi wspomagają trawienie i przyswajanie pokarmów oraz produkcję prawidłowego stolca. Z kałem pozbywamy się nie tylko niestrawionych resztek pokarmowych, ale wielu niepotrzebnych substancji - toksyn i ich nieczynnych biologicznie metabolitów. Jest to jedyny kanał wydalania związków nierozpuszczalnych w wodzie, a rozpuszczalnych w tłuszczach i dlatego zaparcia, niezależnie od wieku chorego, są zjawiskiem niepożądanym. Prawidłowa perystaltyka jelit zależy od obecności w nich naturalnej mikroflory przywracają preparaty z błonnikiem (FISIOFLOR KAPSUŁKI). Błonniki są również w formie sypkiej do bezpośredniego spożycia lub w proszku do rozpuszczenia w wodzie np. BŁONNIK WITALNY, BABKA PŁESZNIK, BABKA JAJOWATA.


Istotną rolę w detoksykacji odgrywa odkwaszenie organizmu. Równowaga kwasowo-zasadowa jest podstawą prawidłowego przebiegu procesów życiowych i niezbędnym warunkiem do zachowania zdrowia. Zachwianie równowagi kwasowo-zasadowej prowadzi do kryzysów, które nieleczone lub tylko zaleczane przeradzają się w schorzenia przewlekłe. Do produktów zakwaszających należą przede wszystkim kawa, czarna herbata, mięso, wędliny, słodycze, pieczywo, sery i przetwory mleczne. Jeśli dominują one w naszym codziennym jadłospisie, to prawdopodobnie organizm jest zakwaszony. Organizm zakwaszają również papierosy, alkohol, stres, zbyt intensywny, nieodreagowany wysiłek umysłowy. Produkty oczyszczające nasz organizm i przywracające równowagę kwasowo-zasadową to m.in. MŁODY JĘCZMIEŃ w postaci proszku bądź kapsułek, CHLORELLA czy PLASTRY OCZYSZCZAJĄCE Z KONOPIAMI do przyklejenia na stopy. Pozytywny wpływ na proces odkwaszania ma picie dużej ilości wody lub ziołowej HERBATY FITOMAGRA czy ekologicznej HERBATKI ODKWASZAJĄCEJ lub ODTRUWAJĄCEJ.

Odpowiednie oczyszczenie i odkwaszenie stanowi podstawę odchudzania. Tak przygotowany organizm o wiele łatwiej będzie pozbywał się zbędnych kilogramów. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama suplementów odchudzających. Są one dostępne w formie tabletek LIBRAMED czy saszetek do rozpuszczania METARECORD lub herbatek np.: NING HONG, BIO GRYK, BIOSTYWA. Są to preparaty naturalne, które zawierają wyciągi z różnych ziół i w połączeniu z zbilansowaną dietą, w której dominuje zdrowa żywność i umiarkowanym wysiłkiem fizycznym dają gwarantowane efekty. 

Dostępny w naszej ofercie LibraMed to innowacyjny produkt do leczenia nadwagi i otyłości u dorosłych oraz u dzieci powyżej 8 roku życia. FITOMAGRA LIBRAMED, to tabletki wspomagające spadek wagi ciała i zmniejszenie obwodu w talii. LibraMed dzięki opatentowanemu kompleksowi Policaptil Gel Retard spowalnia wchłanianie węglowodanów, zmniejszając ilość i prędkość wzrostu skoku glukozy po posiłku, sprawiając, że stężenie glukozy i insuliny we krwi staje się bardziej wyrównane. Takie działanie zmniejsza gromadzenie się tłuszczu w tkance tłuszczowej oraz zmniejsza szybki powrót uczucia głodu. Ponadto LibraMed ogranicza wchłanianie tłuszczu, zmniejsza uczucie senności po posiłku i wspomaga pasaż jelitowy regulując konsystencję stolca. Preparat MetaRecod natomiast to produkt wskazany w leczeniu zespołu metabolicznego oraz przywracaniu prawidłowych wartości zmienionych parametrów metabolicznych, takich jak cholesterol, trójglicerydy, glukoza i obwód brzucha. Dzięki połączeniu wszystkich składników zawartych w formule, działa poprzez modyfikację właściwości fizycznych treści jelitowej, rozcieńczając w ten sposób stężenie tłuszczów i węglowodanów.

Mamy nadzieję, że znajdą Państwo w naszej ofercie preparaty, które pomogą w oczyszczaniu organizmu i odchudzaniu. Zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych w Rybniku i Rydułtowach, gdzie znajdą państwo pomoc wykwalifikowanego personelu.