Ozonfix Len - olej lniany ozonowany 30ml

22,90 zł
Brak w magazynie
SKU: 5904730836418
(763,33 zł/l)

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 150 zł - sprawdź metody dostawy

Bezpieczeństwo zakupów - jak dbamy o Twoje dane?

Możliwość zwrotu i wymiany - poznaj zasady

Pomoc w zakupach? Zadzwoń 797 795 495

Odbiór osobisty w Rybniku lub Rydułtowach

 Produkt kosmetyczny

OZONFIX OLEJ LNIANY OZONOWANY 30ml

OZONFIX LEN ma bardzo zbliżone właściwości biobójcze jak czysty ozon. OZONFIX LEN spełnia warunki normy PN-EN 1040:2006: Chemiczne środki dezynfekcyjne i antyseptyczne.

Produkt jest jałowy OZONFIX LEN posiada właściwości silnie utleniające i może być wykorzystywany do niszczenia mikroorganizmów chorobotwórczych: bakterii, grzybów i wirusów. Ma lepsze działanie biobójcze niż oliwa ozonowana OZONFIX. Silne utlenia histaminę i bilirubinę bezpośrednio w miejscu wchłonięcia się. Uwalniające się jony tlenu stymulują wytworzenie cytokin, przyśpieszają ziarninowanie się ran. Uelastycznia naskórek.

 

Skład preparatu Ozonfix Len:

Nienasycone kwasy z rodziny Ω3 i ich ozonidy oligomeryczne (polinadtlenki). (Olej lniany ozonowany.) Zawartość ozonu w postaci związanej z kwasami tłuszczowymi ca 4,91g/l

 

Zastosowanie preparatu Ozonfix Len:

- WYŁĄCZNIE do zastosowania zewnętrznego na skórę, paznokcie, błony śluzowe.

- można stosować wszędzie tam gdzie istnieje zagrożenie rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych: grzybów, bakterii i wirusów. Wspomaga proces rewitalizacji skóry i błon śluzowych.

- można stosować na skórę pozbawioną naskórka

- można stosować przy odparzeniach pieluszkowych, poparzeniach różnego rodzaju, również po radioterapii, przy odmrożeniach.

- przy odleżynach i przy zespole stopy cukrzycowej, również profilaktycznie.

- można stosować na świeże rany pooperacyjne, szybciej się rewitalizują. Błyskawiczna dezaktywacja wirusów opryszczki, nie pozwoli wytworzyć się zewnętrznej zmianie np. na ustach, w nosie, a jeżeli już jest to przyspieszy rewitalizację.

- można stosować przy zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej i przyzębia oraz częściach intymnych (afty, pleśniawki, grzybice, powikłania bakteryjne, rany okołoporodowe) oraz przy zapaleniu ucha.

- po zastosowaniu na wylewy podskórne, przyspiesza ich wchłanianie i nie tworzą się siniaki.

 

Sposoby aplikacji preparatu Ozonfix Len:

Dezynfekcyjnie na zmiany skórne, otarcia, OZONFIX LEN nanieść na powierzchnię dezynfekowaną delikatnie wetrzeć do momentu całkowitego wchłonięcia przez skórę lub pozostawić przez parę minut w przypadku braku naskórka. Na głębokie uszkodzenia skóry należy nanieść  OZONFIX LEN w sposób jałowy za pomocą zintegrowanego z opakowaniem kroplomierza - pipety . Dla lepszego działania preparatu rana powinna być czysta i pozbawiona tkanek martwiczych.

Stosować 2 do 3 razy dziennie przez okres minimum 5 dni. Przy ranach płytkich można nie stosować opatrunku. Przy ranach głębokich można stosowac do tzw. opatrunków mokrych poprzez nasączenie OZONFIX LEN jałowej gazy lub tamponu.

 

Działania niepożądane

Preparat działa przeciwhistaminowo nawet przez skórę. Zaczerwienienie po zastosowaniu może świadczyć o silnej reakcji z histaminą. Zaczerwienienie powinno ustąpić po kilkudziesięciu minutach bez odczucia dyskomfortu.

Połknięcie OZONFIX LEN skutkuje wyjałowieniem przewodu pokarmowego i biegunką. Należy zastosować probiotyki.

Przechowywać bez dostępu światła i wody w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

 

Producent:

ENERGOMAT R. Matuszewski,
05-140 Serock, Cupel
ul. Nadbużańska 4

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Musisz się zalogować, by wpisać opinię. Zaloguj