Koszyczek Nagietka 50g Flos

Array
5,95 zł
Rabat
Wyciągi z surowca stosuje się głównie zewnętrznie w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej, pochwy oraz odbytu, w leczeniu oparzeń, uszkodzeń naskórka i czyrakach.
Opis

Opis surowca:

Surowcem są całe lub pocięte, wysuszone i oddzielone od osadnika kwiaty nagietka lekarskiego. Surowiec musi zawierać nie mniej niż 0,4% flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd. Wcześniej w polskich farmakopeach opisywany był surowiec Calendulae antchodium - Koszyczek nagietka, który stanowiły osadniki razem z kwiatami.

Związki czynne:

Zawiera: saponozydy trójterpentynowe (pochodne kw. oleannolowego), alkohole trójterpentynowe (arnidiol, kalenduladiol), seskwiterpenową gorycz (kalendyna). Oprócz tego: flawonoidy, związki poliacetylenowe, karotenoidy, sterole i śladowe ilości olejków eterycznych.

Działanie:

Surowiec ma działanie przeciwzapalne ponieważ zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych. Ma także słabe właściwości antybiotyczne. Kwiat nagietka posiada działanie przeciwskurczowe na przewód pokarmowy i drogi żółciowe. Stosowane zewnętrznie wyciągi oprócz działania przeciwzapalnego i antybiotycznego przyspieszają gojenie ran. Niektóre badania wskazują, że związki zawarte w surowcu posiadają zdolność wiązania niektórych endogennych toksyn i ułatwiają ich wydalanie. Ponadto wzmacniają siły obronne organizmu.

Wskazania:

Wyciągi z surowca stosuje się głównie zewnętrznie w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej, pochwy oraz odbytu. Stosowane są również w leczeniu oparzeń, uszkodzeń naskórka i czyrakach. Surowiec jest rzadko stosowany wewnętrznie - pomocniczo w leczeniu stanów zapalnych przewodu pokarmowego oraz jako słaby środek rozkurczowy i żółciopędny.

Uwagi: Nie stosować u osób uczulonych na rośliny z rodziny Asteraceae.

Opinie

Nikt jeszcze nie recenzował tego produktu.

Bestsellery

Nowości